Jump to content
Sign in to follow this  
Solitec

Propunere Skyblock

Recommended Posts

• Nick-name: Solitec
  • Sectiunea: (Survival,Skyblock,Kingdoms, etc)  : Skyblock
    Propunere: Sa se adauge minishop
  • Descriere: Minishopul este un plug-in care da dreptul ca playerii sa isi vanda orice item pe care il au folosind un Sign iar un chest, numindu-si preturile singuri iar folosidn numele/id-ul respectiv al itemului care ar dori sa il vanda. 
  • Mai multe detalii: -
  • De ce consideri ca aceasta propunere este utila ? : Sunt niste iteme care playerii si-ar dori sa isi achizitioneze, iar aceste iteme nu sunt disponibile in Shopul de pe acest Minigame. 

Salut Solitec,

Te-aş ruga să enumeri itemele pe care aţi dori voi să le achiziţionaţi şi nu sunt.
În legătură cu minishop-ul, o să ne gândim şi o să vedem dacă îl activăm sau nu.

On 10/15/2018 at 2:51 PM, phobia said:

Salut Solitec,

Te-aş ruga să enumeri itemele pe care aţi dori voi să le achiziţionaţi şi nu sunt.
În legătură cu minishop-ul, o să ne gândim şi o să vedem dacă îl activăm sau nu.

Salut! Aici sunt cateva pe care nu le poti gasi
- Leather
- Feather
- Mancare
- Flori

Propun mai bine un plugin de chest shop,dar trebuie sa te gandesti ca daca nu se pupa cu plugin ul actual nu o sa functioneze.

22 hours ago, Solitec said:

Salut! Aici sunt cateva pe care nu le poti gasi
- Leather
- Feather
- Mancare
- Flori

Dacă am adăuga astea în shop ar fi mult prea uşor.
O să mă gândesc în adăugarea florilor.
Dar leather/feather/mâncare nu prea cred.
Sunt ouă de gâini/vaci la shop. +se mai spawnează şi natural pe o platformă de grass.

1 minute ago, phobia said:

Dacă am adăuga astea în shop ar fi mult prea uşor.
O să mă gândesc în adăugarea florilor.
Dar leather/feather/mâncare nu prea cred.
Sunt ouă de gâini/vaci la shop. +se mai spawnează şi natural pe o platformă de grass.

Inteleg, indiferent, cred ca minishop ar fi o idee super, plus ar putea fi o idee super pentru jucatorii care se pricep la designul shopurilor iar pot vinde lucruri pe care alti au nevoie iar nu este in shop. Multumesc pentru explicatie apropo 🙂

Au fost adăugate 3 tipuri de flori la shop : Rose Bush, Sunflower, Liliac.
A fost adăugat un tutorial pentru a-ţi face propriul shop la tine pe insulă. (/warp tutorialshop).
Voi aştepta şi alte propuneri dacă va mai fi ocazia.
Succes în dezvoltarea insulelor şi vă urez o zi/seară frumoasă.
T/C.

Am sa fac o paranteza, intru cat nu a fost explicat clar cum va puteti face propriul SHOP.

Folositi sign-urile de [TRADE] pe care le plasati urmand pasii de aici: Tutorial Essentials Trade Sign

Pentru ca jucatorii sa ajunga la Shop-ul vostru folositi sistemul de Warps integrat in Skyblock, pe scurt tot ce trebuie sa faceti e sa plasati un sign cu [Welcome] pe primul rand si optional un mesaj de intampinare pe urmatoarele randuri. Jucatorii care doresc sa va viziteze insula sau Shop-ul vor folosi meniul /is warps sau pur si simplu comanda /is warp [Nume].

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this