Welcome, Guest

TOPIC: Cerere unban PaulaPandara

Cerere unban PaulaPandara 18 Mar 2017 16:37 #19900

• PaulaPandara
  • PaulaPandara's Avatar
  • Noob
Nick-ul tau: PaulaPandara
IP-ul tau: 213.233.103.138
Steam ID-ul tau: nu am steam,joc valve
Motivul banului: "pa"
Data banului: 17.03.2017
Ora banului: 21:18
Durata banului: permanent
Nick-ul adminului: Oz.
Steam ID-ul adminului: STEAM_0:0:22740045
Motivul depunerii cererii de unban: Doresc scoaterea de urgenta a banului
Dovada ta:
1) ibb.co/cwdy5a
2) ibb.co/cLUAJv
3) ibb.co/bwgCWF
4) ibb.co/jaxmrF

In primul rand va rog sa observati disproportionalitatea foarte mare dintre faptul ca nu am nici o urma de cod,dupa cum se observa foarte clar din poze si pedeapsa cea mai grava care se poate aplica si anume ban permanent.
In al doilea rand va rog sa observati tot din poza motivul acordarii banului "pa" acesta motivare arata lipsa orcarui fundament pt. care a fost acordat banul si lipsa oricarui respect pt. jucator.Suplimentar se observa ca adminul Oz nu cunoaste Regulamentul Adminilor,deoarece a incalcat 3 reguli dintr-un foc prin motivarea "pa" lipsita de orice baza si anume:
1)Regula E2: Nu executati comenzi pe jucatorii suspecti de cod,daca nu sunteti 100% siguri de decizia voastra (in schimb,faceti-le cate un demo si postati-l in Snow Guard ca sa-si dea cu parerea si ceilalti admini);
2)Regula K: Nu abuzati de comenzi;
3)Regula M: Motivele banurilor acordate trebuie sa fie scurte si concise (wall,aim,speed,limbaj etc.).

In momentul in care adminul Oz mi-a facut cele 3 poze i-am explicat ca sunt o jucatoare de CS cu o vechime de doar 2 ani,nu am jucat codata niciodata si nici nu stiu cum se foloseste un cod si in plus nici nu mi-ar folosii vreun cod in joc,deoarece eu am un stil de joc mai defensiv dupa cum se observa si din nick 60% defensiv si 40% atac,i-am mai spus ca este o ora destul de tarzie,ca ma simpt obosita si imi este foame si il rog sa fie amabil si sa-mi primeasca pozele maine,bineinteles adminul Oz nu a vrut sa tina cont de ce i-am spus eu si mi-a dat ban permanent.

Suplimentar,inainte de acordarea banului,adminul Oz in timpul jocului,dar si atunci cand sta spectator are un limbaj extrem de vulgar si obscen care nu poate fii trecut cu vederea.Prima data a inceput sa ma abordeze cu intrebari nelalocul lor: cate kg am,ce inaltime am,unde locuiesc,daca am prieten,ce lucrez.Eu din politete ca sa arat ca sunt o persoana civilizata i-am raspuns numai ca locuiesc in Pipera crezand ca isi va da seama de unul singur ca a pus intrebari nelalocul lor si ca va inceta,nici nu ma asteptam eu ca acesta este doar varful iceberg-ului si ca adminul Oz are probleme foarte grave de comportament si un limbaj extrem de obscen,adresandu-mi de fata cu alti jucatori urmatoarele intrebari: daca sunt casatorita,daca vreau sa fac sex cu el,daca am copii si daca da cati? Consider ca printr-un astfel de comportament adminul Oz deviaza grav de la orice limita de bun simt si are o lipsa totala de decenta,incalcand in acelasi timp prima regula a adminilor si cea mai importanta: "In primul si in primul rand,adminul trebuie sa fie un model pentru jucatori,cu o conduita si un limbaj ireprosabile."
Un alt aspect important este acela ca adminul Oz nu ia in considerare ca atunci cand foloseste acest limbaj vulgar asupra mea,pe sv se afla si alti jucatori,unii dintre ei putand avea varsta sub 18 ani fiind mai sensibili din fire si putandu-se simti ofensati de limbajul obscen al adminului Oz,astfel facandu-si o impresie rea despre sv si despre adminii lui,ducand la o scadere drastica in popularitate a sv.

Dl.Owner al sv SNOW.CLUBCS.RO consider ca ne aflam in prezenta unor incalcari grave ale Regulamentului Adminilor,acest lucru fiind amplificat si de faptul ca adminul Oz are gradul de general si ca ar trebuii sa fie un model de conduita profesionala pt. toti jucatorii si adminii sv-ului,dar el este din pacate un antimodel,de aceea va rog sa dati dovada de echidistanta si intransigenta asa cum se asteapta din partea unui owner si sa luati masurile adecvate aspura adminului intimat Oz pt. a nu se mai produce in viitor astfel de incalcari grave ale Regulamentului Adminilor insotite si de un comportament antisocial.

Dl.Owner va rog sa-mi scoateti ban-ul de urgenta intrucat v-am dovedit ca nu exista nici urma de cod si ca sunt o jucatoare civilizata si de buna credinta.

Va multumesc !
The topic has been locked.

Cerere unban PaulaPandara 18 Mar 2017 17:19 #19901

• AdU
  • AdU's Avatar
  • Moderator Global
  • Thank you received: 17
Ai rabdare sa-ti raspunda adminul care te-a banat,apoi se va lua o decizie,asa se procedeaza.

Cerere unban PaulaPandara 18 Mar 2017 17:38 #19902

• Oz.
  • Oz.'s Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 22
Daca un admin iti face poze, indiferent ca sunt eu, sau altcineva, nu il iei la misto si ii spui ca ii faci reclamatie si ca ii dai pozele maine ca nu ai tu chef in ziua aia. Ti-am facut 3 poze si ti le-am cerut, am insistat chiar... Daca crezi ca treaba aia merge aici te inseli. Eu iti scot ban-ul cu toate ca ai pus pozele la 2 zile dupa ban, dar iti promit ca daca data viitoare nu imi dai pozele cand ti le cer banul va fi permanent si nici nu va mai fi scos. Nu incerca sa te aperi cu acele reguli ca nu vor lucra in favoarea ta.

Ah si da chiar te rog data viitoare sa faci poze si sa imi faci reclamatie cu limbajul meu vulgar, imi pare rau ca te-am deranjat cu intrebarea cu locul de munca si cu prietenul. Ai dreptate mai folosesc cuvinte obscene, dar nu pentru a injura pe cineva.
Pana la urma ma intreb de ce nu ai deschis acest topic la " Reclamatii Admini " si l-ai pus aici... Eu voi lasa topic-ul deschis sa vad si parerea celorlalti admini, am procedat corect sau nu dupa parerea lor?

Ti-am facut 3 poze, ai refuzat sa mi le dai dupa care ti-am zis ca daca nu le dai va fi necesar sa-ti dau ban, tu dupa care mi-ai dat tot felul de raspunsuri arogante precum: " Pai iti fac reclamatie ", " Iti dau maine pozele ca acum mi-e foame si sunt obosita". Vai draga dar sa joci nu mai erai obosita, inteleg totusi e mai greu cu pozele, preferi sa astepti 2 zile si sa le pui aici cu o " mini-reclamatie " la adresa mea pe baza la nimic.

Am incercat sa-ti dau unban dar se pare ca nu te gasesc in banlist. Nici pe ip-ul pe care ti-am dat ban din pacate.

Edit: Citind mai mult din aceasta reclamatie, in special partea cu
daca vreau sa fac sex cu el
ar trebui sa-ti fie rusine sa faci acuzatii de genul fara nici pic de dovada, plus inca cateva altele care le-ai mai adaugat cand defapt te-au intrebat altii ci nu eu.
Last Edit: 18 Mar 2017 18:33 by Oz..

Cerere unban PaulaPandara 18 Mar 2017 19:21 #19903

• asx
  • asx's Avatar
  • Site Administrator
  • Thank you received: 35
Salutare,

Paula, adminul Oz. a procedat corect cand ti-a dat ban permanent pentru neprezentarea pozelor. Screenshot-urile trebuie prezentate imediat, nu peste 1 sau 24 de ore. Intr-adevar, motivul banului trebuia sa fie "neprezentare.ss", nu "pa".

Referitor la limbajul lui Oz., eram pe server in acel moment si nu as putea sa-l cataloghez chiar "extrem de vulgar si obscen". Poate ca a intrebat unele chestii nelalocul lor, mai in gluma, mai in serios, dar nu tin minte sa fi folosit un limbaj obscen. Tinand cont ca nu ai dovezi in acest sens, va trebui sa ne bazam doar pe vorbe.

Oz. a gresit atunci cand ti-a adresat unele intrebari, fie ele simpatice sau nu. Se intampla destul de des ca fetele care intra pe server sa nu poata juca linistite din cauza altor jucatori care le bombardeaza cu intrebari si afirmatii nelalocul lor. Adminii nu ar trebui sa initieze astfel de conversatii, iar pe aceasta cale imi rog colegii sa evite situatiile de acest gen.

Ai prezentat pozele pe forum, asa ca vei primi unban acum. Insa data viitoare cand ti se vor mai face ss-uri, te rog sa le prezinti imediat adminului in cauza.

TC.

Burned out flames should never re-ignite.
Last Edit: 19 Mar 2017 12:45 by asx.
Moderators: AliynN, Oz.
Time to create page: 0.092 seconds