Welcome, Guest

TOPIC: Imbunatatire comunitate

Imbunatatire comunitate 11 Jul 2017 20:39 #20462

• asx
  • asx's Avatar
  • Site Administrator
  • Thank you received: 35
Salutare,

Impins de la spate de DisTrugator si cu ajutorul lui hasSeL si al vostru, vom incerca sa aducem unele imbunatatiri site-ului si forumului, incepand cu continutul acestora si pana la reimprospatarea design-ului.

hasSeL lucreaza in acest moment la un draft de tema pentru forum, cu o schema de culori diferita, pe care il va propune, in curand, aici pe forum. Va veti putea da si voi cu parerea, sa oferiti feedback constructiv etc., si poate vom reusi sa facem ceva dragut impreuna.

Fiecare idee este bine-venita, de la orice membru al comunitatii.

Bafta!
Burned out flames should never re-ignite.
Last Edit: 11 Jul 2017 22:56 by asx.
The administrator has disabled public write access.

Imbunatatire comunitate 11 Jul 2017 23:12 #20469

• DisTrugator
  • DisTrugator's Avatar
  • MC Founder
  • "A camera that puts a world of possibilities at your fingertips. Literally"
  • Thank you received: 27
Insfarsit se pune treaba în mișcare.
Eu as fi pro pentru dezvoltarea comunității pe mai multe planuri , mai multe categorii dedicate timpului liber, gaming-ului, it si tehnologie și eventual chiar un parteneriat cu o firma de hosting care ar putea aduce un venit decent comunității.
Pana acum comunitatea sa axat pe CS și cam atât, chiar numele o spune dar dacă ar evolua și ar deveni o comunitate "for All games" Cum sunt cele mai populare din prezent eu sunt convins ca ar avea succes.
asx pentru orice fel de ajutor știi unde mă găsești.
Last Edit: 11 Jul 2017 23:13 by DisTrugator.
The following user(s) said Thank You: SasoriAkasuna

Imbunatatire comunitate 11 Jul 2017 23:31 #20470

• asx
  • asx's Avatar
  • Site Administrator
  • Thank you received: 35
DisTrugator, eu nu am nevoie de ajutor. V-am pus la dispozitie acest topic ca sa-i dati bice. Vedeti exact ce vreti, propuneti, discutati, iar apoi hasSeL va poate ajuta cu implementarea, intrucat i-am dat acces la backend-ul site-ului si la serverul de FTP.

Voi urmari discutiile si daca nu-mi place/nu sunt de acord cu ceva, voi anunta.
Burned out flames should never re-ignite.
Last Edit: 11 Jul 2017 23:33 by asx.

Imbunatatire comunitate 12 Jul 2017 00:08 #20471

• whissperrrr
  • whissperrrr's Avatar
  • Snow Admin
  • Thank you received: 7
am postat aici in locul topicului pentru cs go , eu pot pune la dispozitie un server decent 8 core memorie ram 16 gb ii pot pune eventual 32 64. fie pt go fie pt servere de cs 1,6 pe care le putem utiliza sau si inchiria sg lucru care trebuie sa il fac este sa ii iau un ssd si un ups dar nu este o problema asta. iar net am viteza de peste 900mb constant sa zic un 930-950

Imbunatatire comunitate 12 Jul 2017 20:36 #20478

• hasSeL
  • hasSeL's Avatar
  • Snow Admin
  • Thank you received: 18
O schita facuta pe fuga si neterminata la care am renuntat, fiindca nu mi se pare potrivita, postez totusi un preview pt. ca a anuntat asx.

Lucrez la varianta finala (dureaza putin), sugestiile sunt binevenite. B)

Last Edit: 12 Jul 2017 20:40 by hasSeL.

Imbunatatire comunitate 12 Jul 2017 22:10 #20479

• Squirelex
  • Squirelex's Avatar
  • MC Owner
  • Piece of indestructible
  • Thank you received: 21
Imi place modelul si schema de culori mi se pare potrivita. Nici prea tipatoare, dar nici prea moale.
Dar trebuie prevazut inca de pe acum in limitele posibile directia in care o va lua comunitatea. Daca ramane doar pe CS ca si joc principal, sau daca dupa reimprospatare se va deschide puternic si spre alte jocuri. In cazul in care se va adopta o politica directionata spre modernizare si atragere de servere noi, trebuie abordata si o tema mai generalista si daca se poate schimbarea numelui. E doar o idee, nu aruncati cu pietre. :)
Intr-un moment de inspiratie maxima, ma gadeam la CLUBS in loc de CLUBCS. Foarte multa creativitate, stiu. :D
In ceea ce priveste site-ul principal, ar merita si el o reimprospatare a aspectului si a continutului. Am citit cateva tutoriale relevante si utile pe site, dar din pacate sunt vechi si programele prezentate s-au schimbat de atunci si au primit actualizari ce le-au schimbat radical interfatele. Aici ma refer la Malwarebytes, Defraggler, CCleaner s.a.
Daca doriti, pot sa incerc eu sa redactez anumite articole.
The following user(s) said Thank You: SasoriAkasuna
Time to create page: 0.104 seconds